Projektowanie wnętrz, wykończenie mieszkań i domów pod klucz. Biuro projektowe Kraków. Indywidualne podejście do każdego zlecenia.

604 424 495
biuro@inp-wnetrza.pl

Blog

HomeUncategorizedMinimalistyczne wnętrze domu

Minimalistyczne wnętrze domu

Dzisiaj chcieliśmy wam pokazać wnętrze, które jest dowodem na to, że oszczędnie i minimalistycznie nie znaczy nudno.
Każdy element jest tutaj dopracowany i przemyślany a jednocześnie nie przytłacza całości. Wnętrza są nadal harmonijne i spokojne ale funkcjonalne. Uwagę za to zwracają detale takie jak np. nietypowa armatura czy kształt grzejnika.

Meble na wymiar – projekt mebli

Niewątpliwie ważnym elementem takiego wnętrza do dobrze zaprojektowane meble na wymiar. Są one spójne stylistycznie z założeniem wnętrza, a jednocześnie dzięki dobremu i przemyślanemu projektowi, są niezwykle funkcjonalne. W szafach mamy dużo miejsca na ubrania, zarówno w postaci praktycznych, podświetlanych szuflad jak i półek. Znajdziemy również drążek do powieszenia koszul czy płaszczy. Mamy także wieszak na spodnie, więc dla każdego mieszkańca coś dobrego.

W meblach na wymiar zastosowałyśmy najwyższej jakości akcesoria meblowe. Fronty szaf zostały dobrane tak, aby zachować spójność zarówno ze względu na użyte materiały jak i kolorystykę.

Prostota w tym przypadku to wyrafinowane elementy osprzętu, okuć i materiałów, szczególnie:
✔ lakierowane, matowe fronty MDF
✔ frezowane uchwyty na całej długości frontów
✔ wertykalne uchwyty krawędziowe
✔ Blumotion – zintegrowany system hamowania, aby drzwi mebli zamykały się delikatnie i cicho
✔ prowadnice pełnego wysuwu
✔ podświetlane wnętrze szaf i drążków na odzież
✔ Blum Legrabox, fronty szuflad z przezroczystego szkła
✔ podświetlane szuflady z czujnikiem ruchu
✔ system Blum TipOn
Wyposażenie i okucia naszych mebli to 100% nowoczesności i komfortu użytkowania, ubrane w prosty, minimalistyczny design.

Spójność użytych kolorów

Przy projektowanie tego wnętrza wiedziałyśmy, że zbytnio nie poszalejemy z kolorami.  Mamy tutaj przewagę bieli, dzięki której wnętrza są jasne i przestronne. Zimną biel ociepliłyśmy motywem naturalnego drewna  o ciekawym usłojeniu użytym na schodach jak i na podłodze w pokojach.
Łazienka to z kolei połączenie bieli i szarości, które idealnie komponuje się z antracytowymi ramami okiennymi oraz proste formy zabudowy.

Salon kąpielowy z sauną

Nie możemy tutaj zapomnieć o dość nietypowym rozwiązaniu jakim jest połączenie przestronnej łazienki, która zamienia się w tym wydaniu w salon kąpielowy, z sauną. Z jednej strony mamy harmonię bieli i szarości w części łazienkowej. Z drugiej strony ciepło drewna w saunie. Całość oddzielona szklaną zabudową na wymiar. Oddzielona ale również połączona, dzięki przeźroczystości szkła. Wnętrze sauny dodatkowo zostało podświetlone, aby wydobyć jeszcze ciekawszy efekt.