Projektowanie wnętrz, wykończenie mieszkań i domów pod klucz. Biuro projektowe Kraków. Indywidualne podejście do każdego zlecenia.

604 424 495
biuro@inp-wnetrza.pl

Blog

HomeUncategorizedKiedy warto skorzystać z usług biura projektowego?
projekt salonu z aneksem kuchennym

Kiedy warto skorzystać z usług biura projektowego?

Wszyscy chcemy mieszkać w pięknych i komfortowych wnętrzach.

Część z Was decyduje się samemu urządzić własne domy, część sięga po pomoc specjalistów czyli biuro projektowe.
Warto jednak zwrócić uwagę, że projektowanie i urządzanie wnętrz jest zadaniem trudnym, między innymi dlatego, że wymaga szerokiej wiedzy technicznej, często znajomości budowli i instalacji, konieczna jest wyobraźnia, wyczucie estetyczne, oraz znajomość zasad ergonomii. Warto zatem powierzyć swoje wnętrze w ręce osoby doświadczonej jak architekt wnętrz która sprawi, że nabierze ono jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru.

Projektowanie wnętrz, nie jest usługą codzienną, standardowo człowiek korzysta z niej kilka, kilkadziesiąt razy w życiu. Oto kiedy zdecydowanie warto skorzystać z usług biura projektowego i architekta wnętrz.

Kupno nowego mieszkania czy domu: zarówno z rynku wtórnego  jak i od dewelopera

To najbardziej oczywisty moment w którym chętnie szukacie pomocy przy urządzaniu swojego nowego, wymarzonego lokum.
Często jednak, życie zmienia się, a w ślad za tym zmieniają się potrzeby. Pojawiają się nowi mieszkańcy, zamieszkują z Wami starsi rodzice wymagający opieki, rodzą się lub wyprowadzają dzieci. Wszystko to sprawia, że wnętrze wymaga zmian. Musi ewoluować do nowych warunków i potrzeb. Konieczny jest inny układ pokoi, sypialni i mebli, a w ślad za tym przeróbki w instalacjach. Zamiana małych łóżeczek na klasyczne łóżka sypialniane. Zaprojektowanie przestrzeni do nauki. Zorganizowanie nowych biurek, regałów na książki i dodatkowych szaf do przechowywania.

Zmieniająca się sytuacja życiowa jest kolejnym krokiem do podjęcia decyzji o współpracy z architektem wnętrz

Ten etap jest wyjątkowy, bo często wymaga opracowania nowych rozwiązań, przy zachowaniu istniejących mebli i sprzętów. Adaptacja wnętrza do nowych warunków to często punkt zwrotny w życiu rodziny, która i tak już została postawiona na głowie, dlatego interwencja osoby z zewnątrz wydaje się tym bardziej pożądana.
Nie zawsze, jednak sytuacja życiowa ulega zmianie, więc wnętrza nie koniecznie wymagają przeorganizowania, czy adaptacji. Ciągle jednak czas płynie swoim nieubłaganym tempem, a wraz z nim zmiana się wszystko. Topowe trendy, ustępują miejsca innym. Ściany, meble czy wyposażenie zaczynają być awaryjne, niszczeć i starzeć się. Stereotypowe przeświadczenie związane z urządzaniem domu lub gorzkie wspomnienia, przesuwają decyzję o zmianach na ile to możliwe.

Czas na zmiany, czyli generalny remont

Chyba każdy boi się go najbardziej. Pamiętajcie że jesteście bogatsi o doświadczenia z urządzania i nawet jeśli wtedy popełniliście jakieś błędy, teraz możecie je wyeliminować. Generalny remont jest najtrudniejszy ze wszystkich prac wykończeniowych , dlatego warto się dobrze do niego przygotować. Skorzystać z usług architekta wnętrz, zapewnić sobie dobrą i sprawdzoną ekipę budowlaną i stolarza, przy okazji sprawdzić stan techniczny instalacji. Zadbać o terminy wykonywanych prac i ich płynność. Najkorzystniej jest skorzystać z urządzania wnętrz w pakiecie zaprojektuj i zrealizuj, gdzie kompleksowo w jednej firmie zamówicie projekt wnętrza, zarezerwujecie fachowców do remontu, stolarza a Wasz projektant dopilnuje, aby na budowie wszystkie prace przebiegały zgodnie z przyjętym planem i terminami.

Być może jednak generalny remont przeraża Was na tyle, że wolicie sprzedać mieszkanie i kupić nowe. Wtedy również jest dobry moment , aby skorzystać z usługi projektanta wnętrz, który opracuje projekt liftingu mieszkania do oferty sprzedażowej lub najmu.

Projekt mieszkania do wynajmu wymaga nieco innego spojrzenia na wnętrze. Nie personalizujemy wtedy przestrzeni, tylko nadajemy mu jak najbardziej uniwersalny charakter. Zarówno pod względem funkcji jak i estetyki.

Zakres prac będzie zdecydowanie mniejszy, ale wizerunek mieszkania czy domu zostanie niewielkimi nakładami finansowymi poprawiony w taki sposób, aby wnętrza prezentowały się godnie.
I oczywiście zawsze istnieje możliwość zamówienia projektu pojedynczych pomieszczeń lub liftingu przestrzeni reprezentacyjnych, których nowa odsłona nadaje zupełnie inny obraz istniejącym wnętrzom.