Projektowanie wnętrz, wykończenie mieszkań i domów pod klucz. Biuro projektowe Kraków. Indywidualne podejście do każdego zlecenia.

604 424 495
biuro@inp-wnetrza.pl

Blog

HomeUncategorizedProjektowanie mebli na wymiar – dla kogo
projektowanie mebli na wymiar

Projektowanie mebli na wymiar – dla kogo

Nie odpowiadają ci meble z salonu, marzysz o czymś wyjątkowym a zarazem funkcjonalnym? Możesz oczywiście zaprojektować i wykonać swoje meble samodzielnie. Jeśli jednak nie masz do tego głowy, masz pomysł, ale za bardzo nie wiesz jak się zabrać do realizacji czy chcesz zobaczyć, jak twoje wymarzone meble będą wyglądać, skorzystaj z oferowanej przez nas usługi projektowania mebli na wymiar. Dodatkowo, współpracujący z nami doświadczeni stolarze, mogą wykonać wasze wymarzone meble na wymiar.

Jak projektujemy Twoje meble na wymiar?


Przystępując do pracy nad projektowaniem mebli na wymiar, korzystamy z inspiracji i zdjęć, które są punktem wyjściowym. Słuchamy Waszych oczekiwań i potrzeb, oraz sami proponujemy sprawdzone i warte polecenia rozwiązania. Na tej podstawie wykonujemy projekty mebli i następnie ich wizualizacje. Pozwalają one przedstawić wygląd mebli i przybliżają praktyczne zastosowania rozwiązań funkcjonalnych.

Dlaczego warto wybrać usługę projektowania mebli na wymiar?


Wykonujemy projekty mebli zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Specjalizujemy się w projektowaniu mebli kuchennych, łazienkowych, zabudów w garderobie, szaf wnękowych i pokojowych. Dzięki wykonanej wizualizacji mebli, łatwiej można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało wnętrze wyposażone w konkretne meble na wymiar.

Na koniec, wraz ze stolarzem na podstawie próbników dobieramy materiały z których będą wykonane meble, kolorystykę frontów, dekory i uchwyty meblowe.

Tego typu działania umożliwiają obrazowe przedstawienie rozwiązań do każdego wnętrza. Zarówno jak chodzi o design, czyli zewnętrzny wygląd mebla, jak i jego środek.

​Funkcjonalność mebli kuchennych, łazienkowych na wymiar


Korzystając z naszych usług macie gwarancję nie tylko ładnego wyglądu mebli, ale również ich funkcjonalności.

Już na etapie projektowania mebli na wymiar, oprócz samego designu mebli, warto pomyśleć o tym, jak szafka ma wyglądać w środku, aby była funkcjonalna, np. sposób otwierania i zamykania szafki, zamknięcie typu tip-on lub uchwyt, uwzględnienie mechanizmu cichego domyku frontów i szuflad, lub jego brak. Systemy okuć meblowych i wyposażenia to bardzo ważny element projektowania mebli i zasadniczo wpływa na ich cenę.

Równie ważne są decyzje dotyczące charakteru powierzchni do przechowywania, czyli wybór pomiędzy półkami, a szufladami.

W meblach kuchennych i łazienkowych do przechowywania, najchętniej wykorzystywane są szuflady. Jeśli tylko jest miejsce i możliwość zdecydowanie polecamy ten sposób organizacji.

Projekt mebli kuchennych uwzględnia najważniejsze ciągi robocze, układ sprzętów dobierany jest w taki sposób, aby rozplanowanie zabudowy kuchennej było ergonomiczne (zgodnie z zasadami tzw. trójkątów roboczych). Jest to bardzo ważne, gdyż funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia, skraca czas przygotowywania posiłków. Oprócz dobrego rozmieszczenia sprzętów, ważne jest funkcjonalne rozmieszczenie oświetlenia kuchennego, gdyż wszystkie prace wykonywane w kuchni wymagają dobrego światła w szczególności bardzo ważne jest, oświetlenie blatu roboczego.
Przed przystąpieniem do projektu warto się zastanowić, gdzie i jakie rzeczy chcecie przechowywać, oraz jakie dodatkowe urządzenia i zabezpieczenia mają być zastosowane.

​Wykonanie mebli na wymiar


Szanujemy wasz czas, dlatego staramy się dostarczać kompleksowe usługi. Nie ograniczamy się jedynie do projektu, ale dostarczamy wam finalny produkt w postaci gotowych mebli na wymiar.
Ostatni krok zatem to produkcja i montaż mebli. Meble wykonujemy na indywidualne zamówienie, według ustalonego projektu i specyfikacji materiałowej.
Stolarz wykonuje montaż mebli, a na koniec pozostaje podłączenie urządzeń AGD w przypadku zabudowy kuchennej na wymiar, przez hydraulika i elektryka. Dlatego projektowanie mebli na wymiar, w tym w szczególności mebli kuchennych, to nie tylko dobór kolorów i wymiary poszczególnych szafek. Dobrze zaprojektowane meble to takie, które nie tylko są ładne, ale przede wszystkim ułatwiają życie, są praktyczne i trwałe.