Projektowanie wnętrz, wykończenie mieszkań i domów pod klucz. Biuro projektowe Kraków. Indywidualne podejście do każdego zlecenia.

604 424 495
biuro@inp-wnetrza.pl

Blog

HomeUncategorizedDlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?
projektowanie wnętrz mieszkań z wykończeniem

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Często słyszy się, że pomysł o urządzaniu domu, czy mieszkania przez obcą osobę jest niedorzeczny. I całkowicie się z tym zgadzamy. Poniżej przedstawiamy jednak garść informacji, które mogą  was zachęcić do skorzystania z usług projektanta wnętrz.

Co wyróżnia profesjonalnego projektanta wnętrz?


Profesjonalny projektant wnętrz, który przystępuje do pracy nad każdym zleceniem, przede wszystkim zaczyna od poznania jego mieszkańców, ich stylu życia, przyzwyczajeń i preferencji. Szczegółowy i wnikliwy wywiad dotyczący często prywatnego życia jest kluczem do sukcesu. Dopiero na tej podstawie architekt określa styl, estetykę i design, który jest najbliższy klientom.

Kolejnym krokiem jest określenie budżetu w obrębie, którego chcemy urządzić mieszkanie i dopiero na podstawie tych trzech żelaznych punktów, przystępujemy do pracy nad koncepcją konkretnego wnętrza.
Ten pierwszy czas rozmów, wywiadów, przekazywania sobie inspiracji, wytycznych, wypatrzonych wcześniej detali, czy wymarzonych elementów wnętrza, decyduje w jakim stopniu projekt końcowy będzie odpowiedzią na indywidualne potrzeby i możliwości klienta. Warto do takiej rozmowy się przygotować, wszystko przemyśleć aby w jak największym stopniu przybliżyć wizję wymarzonego wnętrza projektantowi.

Wizualizacja projektu wnętrza


Kolejnym krokiem jest wizualne przedstawienie koncepcji mieszkania, w postaci wizualizacji i rysunków. Jest to zebranie wszystkich wytycznych, pomysłów i materiałów w taki sposób, aby były dopasowane do danej przestrzeni, harmonijnie ze sobą współgrały, wnętrze było ergonomiczne i jego wszystkie elementy mieściły się w przyjętym budżecie.

Ideą stworzenia przez nas projektu wnętrza, jest możliwość cieszenia się nim od razu, a nie „meblowanie” przez kolejne naście lat.

Wyobraźnia przestrzenna i doświadczenie dobrego architekta wnętrz, umożliwi stworzenie pięknej i funkcjonalnej przestrzeni.

Warto wiedzieć, że projektant wnętrz to nie dekorator. Kluczową rolą jest stworzenie układu funkcjonalnego, dopasowanego do stylu życia i potrzeb a dopiero później „ubranie” całości w kolory, faktury i detale. Większość ludzi, wie czego chce w swoim wnętrzu i ma na nie pomysł, ale najistotniejsze jest zebranie wszystkich tych pomysłów do wspólnego mianownika, dopasowanie ich i wprowadzenie takich technologii i rozwiązań, aby dom nie był tylko dekoracją i obrazem, tylko harmonijnie działająca maszyną, na nasze codzienne potrzeby.

​Zalety korzystania z usług projektanta wnętrz


Zatrudnienie architekta wnętrz, pozwoli Wam oszczędzić czas na szukaniu sklepów, produktów i rozwiązań oraz odkrywaniu tajemnic, które dawno zostały już odkryte i z powodzeniem mogą być wykorzystane również w Waszych domach.

Mitem jest również to, że realizacja projektu przygotowanego przez architekta będzie bardzo droga. Dobry projektant słucha klientów i znając budżet jakim dysponują proponuje rozwiązania na ich kieszeń. W efekcie powstaje funkcjonalne wnętrze, wykończone zgodnie z waszym gustem w cenie dopasowanej do waszych możliwości finansowych. Zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz może też zaoszczędzić wam zbędnych wydatków na nietrafione dodatki lub finalnie podnieść koszt wnętrza jedynie o kilka procent.